NewsletterCestovný prekladač

Spravte z iPhone alebo iPod touch svojho osobného tlmočníka pre 23 jazykov.

Cestovný prekladač  je hovoriaci ilustrovaný jazykový sprievodca, ktorý prekladá slovenské slová a frázy do 23 jazykov. Program Vám ponúka jedinečnú možnosť komunikovať v zahraničí aj bez jazykových znalostí, keďže dokáže preklad podľa potreby aj jednoducho predčítať. Komunikáciu navyše uľahčujú ľahko zrozumiteľné ilustrácie.

Pomocou cestovného prekladača si bez jazykových znalostí môžete objednávať letenky, rezervovať ubytovanie v hoteli, odovzdať auto do servisu alebo objednať jedlo v reštaurácii. Celkovo je obsiahnutých viac ako 2 100 fráz a slov v každom jazyku, prehľadne triedených podľa tematických okruhov ako napr. colnica, hotel, servis, jazda autom, autoservis, pozoruhodnosti, zábava, jedlo a pitie, šport a voľný čas.

Pomocou integrovanej funkcie vyhľadávania sa do cieľa dostanete ešte rýchlejšie. Ak si chcete napríklad objednať hotelovú izbu, zadajte do vyhľadávacieho poľa jednoducho „jednolôžko“ a ihneď sa objaví veta „Rád by som si zarezervoval jednolôžkovú izbu“.

★ Viac ako 2 100 ilustrovaných a zvukových fráz a slov v každom jazyku.

★ 23 cieľových jazykov: angličtina (UK), angličtina (US), nemčina, francúzština, španielčina, taliančina, portugalčina, dánčina, holandčina, fínčina, švédčina, nórčina , poľština, čeština, ruština, gréčtina, maďarčina, turečtina, čínština, japončina, kórejčina, arabčina, hebrejčina.

★ Všetky frázy sú nahovorené rodenými hovorcami.

★ Precízne a zrozumiteľné rozdelenie na témy a podtémy.

★ Rýchle fulltextové vyhľadávanie, aj podľa častí slov.

★ Všetky obsahy sú uložené v prístroji, preto nie je pre používanie potrebné pripojenie na internet.

★ Každý záznam je ilustrovaný, čo ešte viac zjednodušuje komunikáciu.

★ Celé užívateľské rozhranie je v slovenčine.

★ Veľmi jednoduchá obsluha, ktorá je zrozumiteľná nielen pre deti, ale aj pre dôchodcov.

★ Vrátane písma pre nasledovné jazyky: čínština, japončina, kórejčina, ruština, gréčtina, arabčina a hebrejčina.

 

A takto to funguje:
Po spustení programu sa objaví výber jazyka, do ktorého sa má prekladať. Pritom je k dispozícii 23 cieľových jazykov: angličtina (UK), angličtina (US), nemčina, francúzština, španielčina, taliančina, portugalčina, dánčina, holandčina, fínčina, švédčina, nórčina , poľština, čeština, ruština, gréčtina, maďarčina, turečtina, čínština, japončina, kórejčina, arabčina, hebrejčina.
Vyhľadanie témy
Uložené frázy sú kvôli lepšiemu prehľadu zatriedené podľa kategórií. Po výbere cieľového jazyka sa dostanete priamo do zoznamu hlavných tém, v ktorom si zvolíte želanú oblasť.Výber situácie
V rámci každej kategórie nájdete opäť oblasti pre určité situácie. K hlavnému pojmu „Základy“ patria napríklad podtémy „Pozdravy“ alebo „Pozdravenie“. Takto rýchlo nájdete to, čo v aktuálnej situácii potrebujete.

Zobrazenie fráz
Keď ste si zvolili podtému, zobrazí sa zoznam so všetkými príslušnými vetami a frázami. Cestovný prekladač obsahuje celkovo viac ako 2 100 ilustrovaných a zvukových fráz a slov v každom jazyku.

Preklad frázy
Po kliknutí na frázu sa zobrazí ľahko zrozumiteľná ilustrácia a fráza bude predčítaná v cieľovom jazyku. Všetky frázy sú nahovorené rodenými hovorcami. Pre jazyky čínština, japončina, kórejčina, ruština, gréčtina, arabčina a hebrejčina ponúka cestovný prekladač aj veľmi nápomocné zobrazenie v znakovom písme.
Zmena jazyka
Kliknutím na ikonu glóbusu vpravo hore Vám program opäť ponúkne všetky jazyky. Ak si tu zvolíte jazyk, momentálne aktívna fráza v ňom bude predčítaná. Takto rýchlo získate ďalší preklad bez toho, aby ste natrvalo museli zmeniť aktuálne nastavený jazyk.
Rýchle vyhľadávanie
Pomocou integrovanej funkcie vyhľadávania sa do cieľa dostanete ešte rýchlejšie. Ak si chcete napríklad objednať hotelovú izbu, zadajte do vyhľadávacieho poľa jednoducho „jednolôžko“ a ihneď sa objaví veta „Rád by som si zarezervoval jednolôžkovú izbu“, ktorú je možné priamo zvoliť.